Hakkımızda

A.Sami Ülkü ve M.Ali Ülkü tarafınfan kurulan Ülkü Tekstil, kurulduğu günden beri izlemiş olduğu yenilikçi, sürdürülebilir ve hep daha iyisini üretme politikaları sayesinde Türkiye’nin en büyük hazır giyim üretim firmalarından biri haline gelmiştir. Müşterilerine sunduğu süreklilik gösteren yüksek kalitede ürün ve servis sayesinde dünyanın önde gelen markalarına ürünler üretmektedir.

2000 yılında Alanya merkezle birlikte Türkiye'nin değişik yerlerinde 17 mağazayla toptan ve perakende tekstil sektöründe hizmet veren firmamız uzun yıllar perakende sektöründe hizmet vermiştir. 2012 yılı itibariyle Tokat'ta 1750 m2 alan üzerinde gömlek imalatına başlamıştır. 2017 yılının son çeyreğinde 16000 m2 üzerine 9000 m2 kapalı alan inşa edip kendi tesislerine taşınmıştır. 

Firmamız; 1. kısım, 2. kısım ve 3. kısım olmak üzere 3 ayrı bölümde imalatlarını sürdürmektedir. 1. kısımda 2250 m2'lik alanda Inditex grubuna hizmet etmektedir. 2. kısımda 2000 m2'lik alanda iç piyasadaki kurumsal firmalara hizmet vermektedir. 3. Kısımda ise 4750 m2'lik alanda örme kumaş ile alakalı imalat faaliyetleri göstermeyi planlamaktadır. 1. kısımda 200 kişiye, 2. kısımda 160 kişiye,  3. kısımda 250 kişiye istihdam sağlamayı planlamaktadır. Firmamız aynı zamanda Tokat'ın Reşadiye ilçesinde de 1500 m2’lik kapalı alanda tesislerini kurmuş ve 100 kişiye istihdam sağlamaktadır.

İstanbul'da satış ve pazarlama departmanı ile birlikte hizmet veren firmamız önümüzdeki aylarda yurtdışında başta İspanya ve İsveç olmak üzere değişik ülkelerde satış ve pazarlama ofisleri kurmayı hedeflemektedir. Böylelikle Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Aynı zamanda dünya çapında bir etkisi olan pandemik kriz döneminde üretici kimliğimizle çözüm sürecine dahil olduk ve her iki sağlık hizmetinin ihtiyaçlarını karşılamak, profesyoneller ve eşit derecede korunması gereken tüm tüketiciler için tıbbi giysiler üretmek için  yeni bir üretim hattı kurduk. Bu üretimin en hijyenik ve en hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesi için son teknoloji makinelerle çok titiz bir üretim sürecine başladık ve ürünlerimiz için gerekli standardizasyon belgesini ve izinlerini aldık.

Yüksek koruma başlığından yüksek korumalı tulumlara kadar tüm ürün profillerini hizmetinize sunuyoruz.